Pozeral sa do tváre smrti na Halloween

Tvár bola celá čierna, mramorovaná a popraskaná. V blízkosti lícnych kostí vyčnievali tenké hrebene, z ktorých vytiekla náznak sušenej krvi. Predpokladám, že v mojom veku si na tieto veci zvyknete, pretože som sa nebál; no možno len trochu. Je mi dvanásť rokov a chlapecký génius. Viem, že keď sa ma niekto snaží predstierať, ale táto prekliata tvár vyzerala nejako skutočne. Najhoršie na tom bolo, že to bolo priamo v mojej tvári. Myslím, že som bol príliš nervózny na to, aby som ho vytrhol a odhalil iného mladíka, ako som ja, na nejaké Halloweenské žarty a cukrovinky. Časť, ktorá ma skutočne vydesila, bola, že ma neustále sledovala. Prečo to bolo po mne? Čo som urobil?

Snažil som sa z toho utiecť; uhýbať sa a pliesť si bočnú uličku pár blokov od môjho domu, ale bez ohľadu na to, čo som urobil alebo ako rýchlo som bežal, zostal mi priamo v tvári. Kričal som na to.

Povedal som: „Choď odo mňa. Nie si skutočný. Snažíš sa ma vystrašiť a zblázniť si to. Mám tvoje číslo. Si falošný. iba halloweenský vtipálek. Vypadni z mojej tváre. “

Maska smrti neodpovedala. Z toho neprichádzal zvuk. Stále ma to prenasledovalo. Snažil som sa racionalizovať, čo sa mi stalo.

Johnny,“ povedal som to sám. „Nedovoľte, aby sa vám toto plazenie zlepšilo. Ste príliš chytrí na to, aby vás vystrašila nejaká hlúpa maska ​​halloweenskeho maska čerta. Nedovoľte mu vystrašiť vás. Smiať sa v jeho tvári.

Vtedy sa to stalo. Zhromaždil som všetku svoju odvahu a povedal Face of Death, že som vedel, že je falošný, a zasmial sa mu do tváre. A potom som to cítil. Bolo to ako bolesť žalúdka z pálenia. Cítil som sa tak zle; Myslel som, že umriem. Pustil som svoju vlastnú masku cudzieho krokodíla mužského jedla a bežal domov tak rýchlo, ako som mohol, kričiac na vrch mojich pľúc.

“Mami, mami, daj ma dovnútra. Tvár smrti je po mne a snaží sa ma zabiť. Mám pocit, že môj žalúdok vybuchne. Mám strašnú bolesť. Zabíja ma. Pomôž mi. Som príliš mladý na to, aby som zomrel.”

Moja matka sa snažila, aby sa mi nesmiala. Spýtala sa ma, koľko sladkostí som zjedla. Bol som tak vystrašený, že som povedal pravdu o zmene, a priznal som sa, že som jedol asi pol misky plnej triku alebo liečil upratovanie počas skoršej časti večera. Moja matka navrhla cestu do kúpeľne, pohár teplého mlieka, vstať a spať. Urobil som, čo povedala, a bolesť začala ustupovať. Bol som tak uľavený.

Ležala som v posteli a myslela som si, ako hlúpy som sa bála masky na Halloweena. Cítil som sa oveľa lepšie a uvedomil som si, aký hlúpy som bol. To bol Halloween, to je všetko. Teraz som bol v bezpečí v mojej posteli, v mojej spálni, kde som mohol byť opäť dieťaťom, a nemusím sa báť tmy, pretože som nočné svetlo svietil a moja matka bola dole a pozerala televíziu. A potom sa to stalo.

Len som odpočíval, keď som počul výkrik mojej matky. „Johnny,“ zakričala, „príďte rýchlo, je to váš otec. Spadol a chytil ho za hruď. Myslím, že mal infarkt. ,” plakala.

Bežala som dole a videla som, ako otec leží na zemi. Vyzeral, že nedýcha a z úst mu vychádzala biela bublinková pena. Bežal som von a skočil z prednej verandy, aby som našiel pomoc pri susedovi, doktorovi Ableovi.

Vtedy som ho znova uvidel. Tvár smrti bola priamo predo mnou a bránila mi dostať sa k predným dverám doktora Schopného. Snažil som sa okolo neho bežať, ale on by mi to nedovolil. Teraz som vedel, že tu nie je pre mňa, ale stále som sa bál. Doktor Able vyšiel z domu so svojou čiernou lekárskou taškou; moja matka ho musela zavolať. Zrazu Tvár smrti zmizla.

Neviem, či to bola tá pravá vec, alebo sa len Halloweenská žart stala strašne zlá, alebo sa predstavivosť môjho chlapca vymýšľala divoko, alebo hrozná náhoda? Môj otec sa uzdravil vďaka bohu, ale už skoro nikdy nechodím na Halloween. Priblížil som sa tomu, aby som čelil smrti, tak ako to chcem v ten sviatok. Možno by som len šiel dolu ulicou na malé sladkosti, ak ma duch Halloweenov pohne, ale chcem vás varovať, aby ste si dali pozor na tvár smrti. Budúci rok to môže byť vy alebo vaša rodina. Budúci rok by tento príbeh mohol byť skutočný. Budúci rok to môže byť váš pocit reality. Majte šťastný Halloween a nejedzte príliš veľa sladkostí.